تبلیغات
.:::چهارشنبه سوری:::. - تصاویری از بزرگترین مهد كودك پنگوئنی دنیا
به اولین و کامل ترین و بزرگترین وبلاگ در مورد چهارشنبه سوری خوش آمدید.من محمد حسن سرشار پور هر روز مطالب و عکسها و فیلمهای گوناگونی از روز چهارشنبه سوری در این وبلاگ گرداوری میکنم.آدرس اصلی ما : 4shanbesoory.tk می باشد.

http://www.pix2fun.net/wp-content/uploads/Untitled-2.gif


بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 18 خرداد 1390
این تصاویر زیبای هوایی از یك كلونی پنگوئن شاه در جورجیای جنوبی نشان‌دهنده زیبایی فرزندان پنگوئن‌هاست.

به گزارش ایسنا، در این تصاویر كه به نظر بزرگترین مهد كودك پنگوئنی دنیاست، هزاران پنگوئن شاه بطور غریزی نوزادان تازه بدنیا آمده را در میان گروه‌های عظیم جمع كرده تا از یخ‌زدن آنها جلوگیری كنند.
غریزه والدین بر آب ‌و‌هوای سرد اقیانوس اطلس جنوبی غلبه كرده و جوجه‌ پنگوئن‌ها با پوشش‌های بلند، قهوه‌ای و پرزدار، باید در كنار هم جمع شده تا گرمای بدن خود را در میان گروه‌های دیگر حفظ كنند. در این تصاویر می‌توان آنها را به صورت صفهای قهوه‌ای رنگ مشاهده كرد.این در حالی است كه والدین جوجه‌ها همچنان به سمت ساحل در حركت بوده و غذای آنها را فراهم می‌كنند.

این جوجه‌ها كه رشد آنها بین 10 تا 13 ماه به طول می‌انجامد، نمی‌توانند دمای بدن خود را تنظیم كنند و والدین آنها در سه هفته اول در تمامی ساعات از آنها محافظت می‌كنند.

والدین جوجه‌ها پس از این سه‌ هفته جوجه‌ها را در میان گروه گذاشته و هر دو روز با غذا برای آنها باز می‌گردند.

این كلونی كه به تصویر كشیده شده، یكی از بزرگترین اجتماعات تولید نسل پنگوئن‌هاست. تولید مثل پنگوئن‌ها نزدیك به یك سال طول كشیده و هر جفت پنگوئن برای دو بار در طول سه سال به تولید مثل می‌پردازند.
پنگوئن شاه دومین گونه بزرگ پنگوئنی است كه از وزنی حدود 15 كیلوگرم برخوردار است. پنگوئن امپراتور بزرگترین گونه پنگوئن به شمار می‌رود. پنگوئن‌ها از ماهی‌های كوچك تغذیه كرده و معمولا تا عمق 100 متر شیرجه زده و به جستجوی غذا می‌پردازند.

در حال حاضر تعداد پنگوئن‌های شاه حدود 2.23 میلیون جفت برآورد شده و تعداد آنها رو به افزایش است.طبقه بندی: مطالب جالب، 
برچسب ها: تصاویری از بزرگترین مهد كودك پنگوئنی دنیا، مهد کودک پنگوینی، مهدکودک، پنگوینها، پنگوین ها، پنگوین، پنگوینی،
ارسال توسط محمد حسن سرشار پور
آرشیو مطالب
نظر سنجی
طرفدار چه تیمی هستی؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
نظر سنجی 2

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

وبلاگicon