تبلیغات
.:::چهارشنبه سوری:::. - نامه استیو جابز به گوگل؛ کارمندان ما را ندزدید
به اولین و کامل ترین و بزرگترین وبلاگ در مورد چهارشنبه سوری خوش آمدید.من محمد حسن سرشار پور هر روز مطالب و عکسها و فیلمهای گوناگونی از روز چهارشنبه سوری در این وبلاگ گرداوری میکنم.آدرس اصلی ما : 4shanbesoory.tk می باشد.

http://www.pix2fun.net/wp-content/uploads/Untitled-2.gif


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 11 بهمن 1390


به ترتیب از دو نامه ای خبر دادند که اولی را استیو جابز به اریک اشمیت درباره دزدیدن کارمندانش و دومی را بیل گیتس به استیو جابز نوشت.

مهر: نامه اول که خبرگزاری رویترز منتشر کرد مربوط به ایمیلی است که استیو جابز برای اریک اشمیت ارسال کرد و طی آن از مدیر اجرایی سابق و رئیس فعلی گوگل خواست که دست از تلاش برای استخدام کردن مهندسان اپل بردارد.

بررسیهایی که انجام شده است نشان می دهد اریک اشمیت بلافاصله موضوع را پیگیری کرد و از مدیران ارشد گوگل خواست که دست از جذب پرسنل اپل بردارند.

در ادامه پیگیریهای اشمیت، مدیر کارگزینی گوگل به خاطر رفتار خود از استیو جابز پوزش خواست.

جابز در این نامه به اشمیت نوشت: “بسیار خرسند خواهم شد اگر دپارتمان کارگزینی شما انجام این کار را متوقف کند.”

اشمیت این ایمیل را برای مدیران ارشد گوگل ارسال کرد و نوشت: “آیا می توانید این کار را متوقف کنید و به من بگویید بدانم چرا چنین چیزی رخ داده است؟”

مدیر کارگزینی گوگل به اریک اشمیت پاسخ داد: “یکی از کارمندان با مهندس اپل تماس گرفته است. این مسئله ظرف یک ساعت تمام خواهد شد.”

وی افزود: “لطفاً عذرخواهی مخصوص من را به استیو جابز برسانید.”

ماه گذشته اریک اشمیت درباره بنیانگذار اپل گفت: “استیو جابز، میکل آنژ زمان ما بود. دوست من و یک شخصیت منحصربفرد که قادر بود خلاقیت و نبوغ آینده نگری را با توانایی ویژه مهندسی ترکیب کند. به دفعات افرادی پیدا می شوند که یا نبوغ دارند یا توانایی ویژه مهندسی. اما به ندرت کسی را می بینی که هر دوی آنها را با هم داشته باشد. استیو پتانسیل انقلابی تبلتها را فهمید و محصولی ویژه مثل “آی- پد” را ایجاد کرد. اما شرکتهای ما با هم رقابت می کنند و همدیگر را به چالش می کشند.”

نامه بیل گیتس به استیو جابز
نامه دوم را بیل گیتس چند روز قبل از درگذشت استیو جابز در ۵ اکتبر ۲۰۱۱ به بنیانگذار اپل نوشت. بنیانگذار مایکروسافت در مصاحبه جالبی که با تلگراف انجام داد با صحبت درباره موضوع ارتباط خود با استیو جابز گفت که در آخرین دوره زندگی جابز وی را ملاقات کرده است.

گیتس در این خصوص گفت: “به جابز نامه ای نوشتم و به وی گفتم که باید به همه آن چیزی که به واقعیت تبدیل کرده است افتخار کند. با او درباره فرزندانش حرف زدم. پس از مراسم خاکسپاری، همسر استیو، لارن به من تلفن کرد و گفت که استیو از آن نامه بسیار خوشحال بود و آن را نزدیک خودش و روی میز کنار تخت نگه می داشت. به علاوه، لارن به من توضیح داد که کتاب والتر آیزاکسون قضاوت مناسبی درباره رابطه ما نکرده است.”

بیل گیتس افزود: “استیو نابغه ای شگفت انگیز بود که به طور وسیعی در عرصه ای که من در آن بودم کمک کرد. ما با هم دوره هایی داشتیم، مثل اوایل مکینتاش، و بعد با هم رقیب شدیم. تا ۵ یا ۶ سال قبل من سهم بیشتری از اپل در بازار رایانه های شخصی داشتم. تا اینکه استیو خیلی خوب روی مک، آی- فن و آی- پد کار کرد و این کار را بی نهایت خوب انجام داد.”

بنیانگذار مایکروسافت گفت: “من همیشه حرف زدن با او را دوست داشتم. همیشه حرفی برای گفتن داشت. از موضوعات مهیج. از سایر شرکتهایی که تاسیس می شد حرف می زد، از خانواده های ما و از اینکه چقدر خوش شانس هستیم که با همسرانمان ازدواج کرده ایم.”

بیل گیتس درباره واکنش خود نسبت به خبر درگذشت استیو جابز گفت: “خب! حس عجیبی است که ببینی آدمی تا این حد محرک مرده است. به خودت می گویی: واو! دارم پیر می شوم. امیدوارم هنوز کمی فرصت داشته باشم تا بتوانم کارهایم را تمام کنم. دارم روی داروهایی برای ریشه کنی مالاریا سرمایه گذاری می کنم که زودتر از ۱۵ سال آینده وارد بازار نمی شوند. بنابراین به دو دهه برای اجرای این فرصت نیاز دارم. اما این اتفاقات به یادت می آورند که ما زمان محدودی داریم.”
طبقه بندی: مطالب جالب، 
برچسب ها: اخبار استیو جابز، اخبارهایی از استیو جابز، استیو جابز، استیو جابز و گوگل، افتخارات استیو جابز، افتخرا استیو جابز، بیوگرافی استیو جابز، تصاویر استیو جابز، تصاویری از استیو جابز، تصویر استیو جابز، تصویر جدید استیو جابز، خبر استیو جابز، خبرهایی از استیو جابز، در مورد استیو جابز، در مورد کار استیو جابز، درباره کار استیو جابز، درباره ی استیو جابز، دلیل فوت استیو جابز، دلیل مرگ استیو جابز، زندگی نامه استیو جابز، علت فوت استیو جابز، علت مرگ استیو جابز، عکس استیو جابز، عکس جدید استیو جابز، عکسهای استیو جابز، عکسهایی از استیو جابز، ماجرای استیو جابز و گوگل، نامه استیو جابز به گوگل؛ کارمندان ما را ندزدید، کلوب فور یو،
ارسال توسط محمد حسن سرشار پور
آرشیو مطالب
نظر سنجی
طرفدار چه تیمی هستی؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
نظر سنجی 2

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

وبلاگicon