تبلیغات
.:::چهارشنبه سوری:::. - پاکترین انرژی جهان چیست؟
به اولین و کامل ترین و بزرگترین وبلاگ در مورد چهارشنبه سوری خوش آمدید.من محمد حسن سرشار پور هر روز مطالب و عکسها و فیلمهای گوناگونی از روز چهارشنبه سوری در این وبلاگ گرداوری میکنم.آدرس اصلی ما : 4shanbesoory.tk می باشد.

http://www.pix2fun.net/wp-content/uploads/Untitled-2.gif


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 10 بهمن 1390باد به عنوان یکی از پاک ترین انرژی ها شناخته شده است و امروزه نیز به اشکال مختلف از آنها بهره داری می شود. در این نوشته قصد داریم تا شما را با نکاتی در مورد باد آشنا کنیم.

باشگاه خبرنگاران: باد از زمان های بسیار دور به عنوان یک منبع تولید انرژی و حتی یکی از عناصر سازنده طبیعت شناخته شده است.

باد به عنوان یکی از پاک ترین انرژی ها شناخته شده است و امروزه نیز به اشکال مختلف از آنها بهره داری می شود. در این نوشته قصد داریم تا شما را با نکاتی در مورد باد آشنا کنیم.

_ اولین استفاده از باد به عنوان شکلی از انرژی مربوط به ۵ هزار سال قبل از میلاد مسیح است. در او دوران که بشر به تازگی دریانوردی را آغاز کرده بود کم کم به پتانسیل های بالای باد در امر تولید انرژی به منظور به حرکت در آوردن شناورها بر روی سطح آب پی برد.

_ همه ما شنیده ایم که باد یکی از پاک ترین انواع انرژی ها است . اما آیا واقعا به این صورت است و آماری در این زمینه وجود دارد؟ در پاسخ بایستی گفت : بله و ادامه داد که تولید ۱ مگا وات برق با انرژی باد به معنای ۲۶۰۰ تن کربن دی اکسید کمتر است. در یک تحقیق به سال ۲۰۰۴ میلادی در ماساچوست آمریکا مشخص شد که هر شهروند به طور متوسط سالانه ۴٫۵ تن کربن دی اکسید تولید می کند . فقط ۱ مگاوات انرژی تولید شده با برق می تواند بدون تولید هیچ گونه دی اکسید کربنی برق مورد نیاز ۴۰۰ خانه را تامین کند. در عین حال تولید انرژی الکتریکی با باد همچنین می تواند در مصرف آب نیز صرفه جویی زیادی به عمل آورد.

_ یکی از انتقادات مطرح شده در مورد انرژی بادی خطری است که توربین های تولید باد برای پرندگان دارند. بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شده است که هر ساله چیزی نزدیک به ۱۳۰۰ پرنده شکاری به علت برخورد با پره های بادی از بین می روند. اما ادامه این تحقیق مشخص کرد که توربین های بادی یک تهدید بزرگ برای جمعیت پرندگان نیست و سایر اقدامات انسانی تهدیدات بزرگتری برای پرندگان است.

_ نکته دیگر در مورد باد و انرژی بادی اهمیت و نقش مهم خورشید است. در حقیقت این خورشید است که با تابش خود به اندازه مختلف در ساعات روز مکان هایی را گرم کرده و با کم کردن مقدار تابش سرد می کند. این اختلاف دما در سطوح بالای جو است که موجب به وجود آمدن پدیده ای به نام باد می شود.

_ با توجه به این پتانسیلهای بالا در زمینه انرژی بادی طبیعی است که هر روز کشورهای بیشتری خواهان استفاده از این شکل از انرژی هستند. برای نمونه در سال ۲۰۰۹ میلادی در مقایسه با سال قبل از آن تولید انرژی الکتریکی از طریق توربین های بادی ۳۱ درصد افزایش پیدا کرد. در حال حاضر نیروی مورد نیاز ۲۵۰ میلیون نفر در بیش از ۷۰ کشور جهان به وسیله انرژی بادی تامین می شود. سازمان ملل متحد در گزارشی در مورد استفاده از انرژی های تجدید پذیر عنوان کرده است که به منظور ارتقاء هر چه بیشتر این نوع از انرژی ها لازم است تا سرمایه گذاری در حدود ۱۲ تریلیون دلار در دو دهه آینده انجام شود.
طبقه بندی: مطالب جالب، 
برچسب ها: اخبار پاکترین انرژی جهان، اسم پاکترین انرژی جهان، باد، بادبان، تصاویر باد، تصاویر پاکترین انرژی جهان، تصویر باد، تصویر پاکترین انرژی جهان، تعریف پاکترین انرژی جهان، توربین، خبر پاکترین انرژی جهان، عکس باد، عکس پاکترین انرژی جهان، عکسهای باد، عکسهای پاکترین انرژی جهان، نام پاکترین انرژی جهان، پاکترین انرژی جهان، پاکترین انرژی جهان چیست، چه چیزی پاکترین انرژی جهان است، چیزی که پاکترین انرژی جهان است، کلوب فور یو،
ارسال توسط محمد حسن سرشار پور
آرشیو مطالب
نظر سنجی
طرفدار چه تیمی هستی؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
نظر سنجی 2

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

وبلاگicon