تبلیغات
.:::چهارشنبه سوری:::. - با عوارض کار با رایانه آشنا شوید
به اولین و کامل ترین و بزرگترین وبلاگ در مورد چهارشنبه سوری خوش آمدید.من محمد حسن سرشار پور هر روز مطالب و عکسها و فیلمهای گوناگونی از روز چهارشنبه سوری در این وبلاگ گرداوری میکنم.آدرس اصلی ما : 4shanbesoory.tk می باشد.

http://www.pix2fun.net/wp-content/uploads/Untitled-2.gif


بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 8 بهمن 1390


به گفته وی عوارض کار طولانی مدت با رایانه شامل ضایعات چشم، سردرد، کمردرد و فشار در نواحی مچ دست، شانه و گردن و دردهای گردن و شانه است که با خستگی شدید عضلات این ناحیه همراه است و دردهای مفصل آرنج، مچ، انگشتان و نهایتاً دردهای پشت و کمر است.ایسنا: به گفته یک کارشناس نرم‌افزار با توجه به اینکه رایانه مزایای فراوانی دارد، اما نباید از عوارض کار با آن مخصوصاً در طولانی مدت غافل شد.

نوید نیکخواه ‌بهرامی اظهار کرد: کاربرد رایانه در زندگی بشر بسیار زیاد است و تعداد زیادی از افراد ساعت‌های متمادی با رایانه کار می‌کنند، به همین دلیل شناخت عوامل مؤثر در محیط کار با رایانه اهمیت زیادی دارد.

او ادامه داد: وجود شرایط نامناسب در محیط کاری و بی‌توجهی به موارد ارگونومیکی و بهداشتی هنگام کار با رایانه ممکن است در بلندمدت سبب بروز بیماری‌ها و ناهنجاری‌هایی شود.

به گفته وی عوارض کار طولانی مدت با رایانه شامل ضایعات چشم، سردرد، کمردرد و فشار در نواحی مچ دست، شانه و گردن و دردهای گردن و شانه است که با خستگی شدید عضلات این ناحیه همراه است و دردهای مفصل آرنج، مچ، انگشتان و نهایتاً دردهای پشت و کمر است.

نیکخواه‌بهرامی با اشاره به عوارض کار طولانی مدت با رایانه تصریح کرد: زمانی که هنگام کار با رایانه بدن بیش از حد به جلو خم شده باشد، شانه و عضلات گردن قادر به نگهداشتن وزن سر نیست و به یاد داشته باشید که بیش‌تر دردهای ناحیه گردن و پشت که هنگام کار با رایانه عارض می‌شوند، به دلیل قرارگیری نادرست بدن برروی صندلی و پشت میز است.

این کارشناس در ادامه به مشکلاتی از قبیل بیماری‌های چشم در اثر کار بیش از حد با رایانه اشاره کرد و افزود: استفاده نادرست و بیش از حد از رایانه برای اجزای مختلف بدن مضراتی به همراه دارد که چشم یکی از این اجزای آسیب‌پذیر است. درد، سرخی و سوزش چشم و آب‌ریزش آن، دوبینی، احساس تاری دید که به کاهش قدرت بینایی، خستگی و درد چشم و سردرد منجر می‌شود، از جمله این عوارض است.

او گفت: چشم‌های انسان عادت دارند تا بسیار راحت برروی اشیاء دور و نزدیک متمرکز شوند، به همین دلیل احتمال خستگی ماهیچه چشمی که برروی کاغذ و صفحه مانیتور متمرکز شده وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: ماهیچه‌های دیگر چشم از تغییرات نور یا درخشندگی یا از تغییر مسیر دید بین صفحه نمایش‌ و نوشته‌های در حال تایپ خسته می‌شوند و به دلیل جابه‌جایی زیاد کلمات، چشم قدرت تطابق خود را به مرور از دست می‌دهد، همچنین محیط کار نباید خیلی پرنور یا تاریک باشد تا به چشم کاربر فشار وارد نیاید.
طبقه بندی: مطالب جالب، 
ارسال توسط محمد حسن سرشار پور
آرشیو مطالب
نظر سنجی
طرفدار چه تیمی هستی؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
نظر سنجی 2

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

وبلاگicon