تبلیغات
.:::چهارشنبه سوری:::. - طولانی‌ترین آزمایش دنیا چند سال دارد +عکس
به اولین و کامل ترین و بزرگترین وبلاگ در مورد چهارشنبه سوری خوش آمدید.من محمد حسن سرشار پور هر روز مطالب و عکسها و فیلمهای گوناگونی از روز چهارشنبه سوری در این وبلاگ گرداوری میکنم.آدرس اصلی ما : 4shanbesoory.tk می باشد.

http://www.pix2fun.net/wp-content/uploads/Untitled-2.gif


بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 7 بهمن 1390


 آزمایش “چکیدن قیر” نام آزمایشی است که طی ۸۵ سال گذشته در حال اجرا بوده است و از سال ۱۹۲۷ و توسط “توماس پارنل” فیزیکدان دانشگاه کوئینزلند در استرالیا آغاز شده است.
به نقل از مهر، وی این آزمایش را به منظور اثبات اینکه قیری مشتق شده از ذغال سنگ، ماده ای به شدت شکننده که می توان آن را با چکش به چند قطعه تقسیم کرد، در واقع مایعی به شدت چسبنده است، آغاز کرد. این ماده در دمای اتاق با سرعتی بسیار پایین جاری می شود.

پارنل این قیر را ذوب کرده و درون قیفی شیشه ای ریخته و آن را برای سه سال به حال خود گذاشت تا سرد شود. سپس قیف را بالای ظرفی پیاله مانند آویزان کرده و به انتظار نشست.

هشت سال بعد یک قطره از قیر به درون ظرف چکید. ۹ سال پس از آن قطره ای دیگر به درون ظرف افتاد. پارنل قطره دوم را به ثبت رساند اما به اندازه ای عمر نکرد که بتواند چکیدن قطره سوم را در سال ۱۹۵۴ ببیند. پس از آن آزمایش وی به گوشه ای از آزمایشگاه خاک گرفته اش در بخش فیزیک دانشگاه منتقل شده و به فراموشی سپرده شد.

در سال ۱۹۶۱ با پیوستن “جان مینستوم” به بخش فیزیک این دانشگاه این آزمایش دوباره دیده شد و وی از دانشگاه درخواست کرد آن را به نمایش درآورد اما مورد توجه قرار نگرفت با این همه در سال ۱۹۷۵ وی توانست بخش فیزیک دانشگاه را راضی کند تا این آزمایش را برای عموم به نمایش بگذارد.

امروز این آزمایش به صورت آنلاین برای علاقمندان به نمایش گذاشته شده است. در ۲۸ نوامبر سال ۲۰۰۰ هشتمین و جدیدترین قطره این قیر به درون ظرف چکید و “مینستوم” معتقد است زمان چکیدن قطره بعدی به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست، به ویژه به این دلیل که با آزاد شدن گازهای موجود در این ماده، مدت زمان چکیدن قطره های قیر طولانی تر می شود.

بر اساس گزارش پاپ ساینس، با این همه انتظار نمی رود قطره نهم تا پیش از سال ۲۰۱۳ به درون ظرف بچکد. نکته جالب توجه اینجا است که تا پایان این آزمایش راه طولانی در پیش است و احتمال می رود در صورتی که کسی این مجموعه شیشه ای را از بین نبرد، آزمایش تا ۱۰۰ سال دیگر پایان گیرد.
طبقه بندی: مطالب جالب، 
برچسب ها: آزمایش توماس پارنل، آزمایش چکیدن قیر، آزمایش چکیدن قیر عکس، آزمایشات توماس پارنل، اخبار از طولانی‌ترین آزمایش، اخبار از طولانی‌ترین آزمایش دنیا، اخبار تازه از طولانی‌ترین آزمایش، اخبار جدید از طولانی‌ترین آزمایش، اخبار طولانی‌ترین آزمایش، اخبار طولانی‌ترین آزمایش دنیا، تاریخ آزمایش چکیدن قیر، تاریخچه آزمایش، تاریخچه آزمایش چکیدن قیر، تصویر آزمایش چکیدن قیر، تصویر از آزمایش چکیدن قیر، تصویر از طولانی‌ترین آزمایش، تصویر از طولانی‌ترین آزمایش دنیا، تصویر طولانی‌ترین آزمایش، تصویر طولانی‌ترین آزمایش دنیا، توماس پارنل، خبر از طولانی‌ترین آزمایش، خبر از طولانی‌ترین آزمایش دنیا، خبر تازه از طولانی‌ترین آزمایش دنیا، خبر جدید از طولانی‌ترین آزمایش دنیا، خبر طولانی‌ترین آزمایش، خبر طولانی‌ترین آزمایش دنیا، خبرهایی از طولانی‌ترین آزمایش، خبرهایی از طولانی‌ترین آزمایش دنیا، در مورد آزمایش چکیدن قیر، در مورد توماس پارنل، در مورد طولانی‌ترین آزمایش، در مورد طولانی‌ترین آزمایش دنیا، در مورده آزمایش چکیدن قیر، در مورده توماس پارنل، در مورده طولانی‌ترین آزمایش، در مورده طولانی‌ترین آزمایش دنیا، زمان طولانی‌ترین آزمایش، ساعت طولانی‌ترین آزمایش، سایت تفریحی، سایت سرگرمی، طولانی‌ترین آزمایش، طولانی‌ترین آزمایش دنیا، طولانی‌ترین آزمایش دنیا چند سال دارد +عکس، طولانی‌ترین آزمایش عکس، عکس آزمایش چکیدن قیر، عکس از آزمایش چکیدن قیر، عکس از طولانی‌ترین آزمایش، عکس از طولانی‌ترین آزمایش دنیا، عکس طولانی‌ترین آزمایش، عکس طولانی‌ترین آزمایش دنیا، میهن98،
ارسال توسط محمد حسن سرشار پور
آرشیو مطالب
نظر سنجی
طرفدار چه تیمی هستی؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
نظر سنجی 2

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

وبلاگicon