تبلیغات
.:::چهارشنبه سوری:::. - ساخت بلندترین برج جهان در سواحل خزر
به اولین و کامل ترین و بزرگترین وبلاگ در مورد چهارشنبه سوری خوش آمدید.من محمد حسن سرشار پور هر روز مطالب و عکسها و فیلمهای گوناگونی از روز چهارشنبه سوری در این وبلاگ گرداوری میکنم.آدرس اصلی ما : 4shanbesoory.tk می باشد.

http://www.pix2fun.net/wp-content/uploads/Untitled-2.gif


بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 5 بهمن 1390

یک شرکت ساختمانی در جمهوری آذربایجان قصد دارد در پروژه ای ضمن ایجاد چند جزیره مصنوعی در دریای خزر بلندترین برج جهان را نیز در سواحل خزر بنا کند.

یک خبرگزاری غربی از برنامه ریزی جمهوری آذربایجان برای ساخت بلندترین برج جهان در سواحل دریای خزر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، یک شرکت ساختمانی در جمهوری آذربایجان قصد دارد در پروژه ای ضمن ایجاد چند جزیره مصنوعی در دریای خزر بلندترین برج جهان را نیز در سواحل خزر بنا کند.

این برج ۲۷ درصد بلندتر از برج خلیفه دبی خواهد بود. برج خلیفه دبی با ۸۲۸ متر ارتفاع هم اکنون بلندترین برج جهان است.

بر اساس این گزارش برج آذربایجان هزار و ۵۰ متر ارتفاع خواهد داشت و این در حالی است که در طرح ابتدایی ۵۶۰ متر ارتفاع برای آن در نظر گرفته شده بود.

این پروژه شامل ۴۱ جزیره مصنوعی به وسعت ۲۵ کیلومتر خواهد بود که در جنوب شهر باکو، پایتخت آذربایجان، ساخته می شود. این پروژه همچنان شامل مرکز خرید، چند هتل و واحدهای مسکونی نیز خواهد بود.

نام این پروژه “جزایر خزر” است و ساخت آن از اواخر سال ۲۰۱۳ آغاز می شود.

ساخت این پروژه بزرگ درحالی در دستور کار آذربایجان قرار گرفته که چندی پیش انتشار خبری مشابهی در مورد ساخت جزیره مصنوعی در سواحل دریای خزر در کشور ترکمنستان اعتراض دوستداران محیط زیست را به دنبال داشت. نکته جالب توجه درباره این پروژه آنکه نام آن نیز جزیره خزر است.

بر اساس این گزارش، ساخت جزیره مصنوعی توسط ترکمنستان در دریای خزر کارشناسان محیط زیست را نگران کرده است. به عقیده آنها ساخت این جزیره ها می تواند صدمات جبران ناپذیری به اکوسیستم دریایی این منطقه وارد کند. بر هم خوردن رسوبات چندهزار ساله بستر دریا و فاضلاب این جزیره فقط بخشی از این نگرانی‌ها است.

جزیره‌ مصنوعی خزر بخشی از طرح گردشگری ۵ میلیارد دلاری “آوازه” در ترکمنستان است. این کشور قصد دارد با این طرح جهانگردان را به سواحل خود جذب کند. فعالان زیست محیطی می‌ گویند که ساخت این جزیره دریا را آلوده خواهد کرد.

منبع : خبرگذاری مهر




طبقه بندی: مطالب جالب، 
برچسب ها: اخبار بلندترین برج جهان، بلندترین برج جهان، بلندترین برج جهان در سواحل خزر، تصاویر بلندترین برج جهان، تصاویر بلندترین برج جهان در سواحل خزر، تصاویری از بلندترین برج جهان، تصویر بلندترین برج جهان، تصویر بلندترین برج جهان جدید، تصویر بلندترین برج جهان در سواحل خزر، تصویر جدید بلندترین برج جهان، خبر بلندترین برج جهان، ساخت بلندترین برج جهان در سواحل خزر، عکس بلندترین برج جهان، عکس بلندترین برج جهان جدید، عکس بلندترین برج جهان در سواحل خزر، عکس جدید بلندترین برج جهان، عکسهای بلندترین برج جهان، عکسهای بلندترین برج جهان در سواحل خزر، عکسهایی از بلندترین برج جهان، کلوب فور یو،
ارسال توسط محمد حسن سرشار پور
آرشیو مطالب
نظر سنجی
طرفدار چه تیمی هستی؟











صفحات جانبی
پیوند های روزانه
نظر سنجی 2

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

وبلاگicon